Dziecko LIFESTYLE

Urlop z dzieckiem, czyli sposoby spędzania wolnego czasu z 3-latkiem

Urlop z dzieckiem, czyli sposoby spędzania wolnego czasu z 3-latkiem
W końcu nadeszły ciepłe dni, a w wraz z nimi urlopy, wypady za miasto, wycieczki do ZOO czy długie spacery po parku. W pełnym atrakcji letnim grafiku warto znaleźć czas na naukę. By maluchy podchodziły do niej z radością, powinniśmy połączyć ją ze świetną

Data publikacji: 2015-07-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Urlop z dzieckiem, czyli sposoby spędzania wolnego czasu z 3-latkiem
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

W końcu nadeszły ciepłe dni, a w wraz z nimi urlopy, wypady za miasto, wycieczki do ZOO czy długie spacery po parku. W pełnym atrakcji letnim grafiku warto znaleźć czas na naukę. By maluchy podchodziły do niej z radością, powinniśmy połączyć ją ze świetną zabawą.

Urlop z dzieckiem, czyli sposoby spędzania wolnego czasu z 3-latkiem Dziecko, LIFESTYLE - W końcu nadeszły ciepłe dni, a w wraz z nimi urlopy, wypady za miasto, wycieczki do ZOO czy długie spacery po parku. W pełnym atrakcji letnim grafiku warto znaleźć czas na naukę. By maluchy podchodziły do niej z radością, powinniśmy połączyć ją ze świetną zabawą.

W końcu nadeszły ciepłe dni, a w wraz z nimi urlopy, wypady za miasto, wycieczki do ZOO czy długie spacery po parku. W pełnym atrakcji letnim grafiku warto znaleźć czas na naukę. By maluchy podchodziły do niej z radością, powinniśmy połączyć ją ze świetną zabawą.

Jeszcze tak niedawno dni były krótkie, za oknami padał deszcz lub śnieg, a my nie mogliśmy doczekać się lata. Teraz nareszcie będzie można wyjechać na wymarzone wakacje i spędzać czas na świeżym powietrzu w towarzystwie bujnej zieleni i radosnego śpiewu ptaków. W końcu można wyciągnąć z komórki zakurzone rowery, a na spód szafy schować grube kurtki, czapki i szaliki. Dla dzieci lato to czas beztroskiej zabawy, dla rodziców nie lada wyzwanie – jak zagospodarować letnie miesiące, by pociechy w pełni skorzystały z dobrodziejstw pięknej pogody.

Zabawy w plenerze

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to nie tylko przyjemność, a przede wszystkim dbanie o zdrowie. Choć stwierdzenie to brzmi niezwykle banalnie, w dobie telewizji i internetu coraz częściej o tym zapominamy. Nie od dziś lekarze apelują, aby od najmłodszych lat zachęcać dzieci do ruchu, gdyż ma on wpływ na cały organizm. Aktywność fizyczna owocuje prawidłowo ukształtowanym układem ruchowym, lepszą pracą układu krwionośnego i pokarmowego, dobrą kondycją, chroni przed otyłością i wspomaga odporność. Nie każdy wie, że w istotny sposób wpływa ona również na rozwój intelektualny. Odpowiednie napięcie mięśniowe i koordynacja ruchowa, które dziś pozwolą kilkulatkom pokonywać tory przeszkód na placu zabaw czy nauczyć się jazdy na rowerze, za kilka lat ułatwią im na przykład opanować sztukę pisania. Synchronizacja ruchów wpływa na prawidłową współpracę między półkulami mózgowymi, czego efektem jest chociażby zdolność szybkiego kojarzenia, zapamiętywania i analizowania zdarzeń.

A to już wiesz?  https://www.facebook.com/events/160429921327567/

Najmłodszych zazwyczaj rozpiera energia i nie mogą kilku minut wysiedzieć w jednym miejscu. Ich organizm potrzebuje ruchu, a zadaniem rodziców jest ukierunkowanie aktywności w sposób, który pozwoli efektywnie rozwijać zdolności dziecka i jednocześnie będzie dla niego bezpieczny. Słoneczne plaże czy place zabaw są nie tylko miejscem relaksu, ale też przestrzenią, w której można ulec nieszczęśliwemu wypadkowi. Nie zawsze też opiekunowie są w stanie zapobiec wszystkim zagrożeniom. Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych odpowiednio wcześniej. – Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia, które zapewni naszym bliskim ochronę w razie nagłych wypadków – zauważa Piotr Nowak, ekspert ZFDF, Expander Advisors. – Na rynku dostępny jest duży wybór polis, które zagwarantują nam szeroki zakres ochrony, m.in. pomoc specjalisty, hospitalizację czy transport medyczny. Należy pamiętać, by przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z danej oferty, sprawdzić dokładnie warunki oraz sumę ubezpieczenia, a także listę wykluczeń – dodaje ekspert.

Książka na lato

W okresie wakacyjnym dzieci mogłyby nie opuszczać parku, lasu czy plaży. Kochający czytanie dorośli chętnie nadrobiliby za to zaległości czytelnicze. Musi minąć jeszcze kilka lat, nim obecny trzylatek razem z nami położy się na kocu z ulubioną książką. Nie oznacza to jednak, że papierowe wydawnictwa mają wylądować na półkach w czasie letnich urlopów. Wręcz przeciwnie – to świetny moment na wspólne czytanie. Na łonie natury cały czas coś się dzieje, więc ruchliwym pociechom trudno skupić uwagę na dłuższych opowiadaniach, dobrze jest więc sięgnąć po pozycje, których treść stanie się pretekstem do fajnej zabawy. Taka jest właśnie seria Akademii Inteligentnego Malucha Wydawnictwa Klett – książka dla małych i dużych. Dla tych pierwszych ciekawe zadania do wykonania, atrakcyjne ilustracje i kolorowe naklejki, dla rodziców: przyjazny poradnik o wspieraniu wszechstronnego rozwoju dzieci oraz gotowe pomysły na ciekawe, a zarazem wartościowe zabawy.

A to już wiesz?  Zielone sposoby na Wielkanoc z dzieckiem

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest wspólne czytanie, jednak w czasie roku szkolnego na drodze staje nam często codzienna rzeczywistość: brak czasu, zmęczenie, a również nieco gorszy nastrój wywołany brzydką pogodą i brakiem słońca. Czas nadrobić zaległości, a urlop daje nam idealną możliwość na niezakłócone obowiązkami spędzanie wspólnego czasu, lekturę i dobrą zabawę. Pora zapakować więc książki do walizki i zacząć wakacyjną przygodę!

Poznajemy przyrodę

Ruch na świeżym powietrzu zapewnia dotlenienie organizmu oraz dostarcza odpowiednią dawkę „słonecznej” witaminy D. Umożliwia zdrowe ćwiczenia fizyczne, które niosą ze sobą wszechstronne korzyści dla umysłowego rozwoju dziecka. Akademia Inteligentnego Malucha pokazuje, że obcowanie z przyrodą ma wpływ zarówno na rozwijanie inteligencji logicznej (IQ), twórczej (CQ), jak i emocjonalnej (EQ), którym poświęcone są poszczególne książki serii. Wakacyjne wyjście do parku, lasu, ZOO czy na plażę jest pretekstem do ciekawych obserwacji i zdobywania nowej wiedzy. Dlaczego rośliny są zielone, pszczoły pożyteczne, a owoce słodkie? Gdzie mieszkają ryby, a gdzie wiewiórki, skąd się bierze deszcz i dokąd wędruje słońce w nocy? Książkowe ilustracje mogą być pretekstem do poznawania otaczającego świata, ale nie zastąpią fascynujących zajęć w terenie.

Obserwowanie przyrody to nie tylko zdobywanie przydatnej i ciekawej wiedzy, to również nauka nowych umiejętności i rozwijanie charakteru malucha. To łatwość funkcjonowania w otaczającym środowisku, logiczne rozumowanie, kreatywność, twórcze myślenie, empatia czy zdolność do kontrolowania własnych emocji. Pamiętajmy, inteligencja tylko w części jest cechą wrodzoną – mamy wpływ na jej kształtowanie i im szybciej zaczniemy odpowiednie ćwiczenia, tym lepsze efekty uda się nam uzyskać. Bawiąc się na świeżym powietrzu uczymy się poprzez zabawę – czy może być coś lepszego dla ciekawego świata, otwartego umysłu trzylatka?

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Urlop z dzieckiem, czyli sposoby spędzania wolnego czasu z 3-latkiem Dziecko, LIFESTYLE - W końcu nadeszły ciepłe dni, a w wraz z nimi urlopy, wypady za miasto, wycieczki do ZOO czy długie spacery po parku. W pełnym atrakcji letnim grafiku warto znaleźć czas na naukę. By maluchy podchodziły do niej z radością, powinniśmy połączyć ją ze świetną zabawą.
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

A to już wiesz?  Ogród Piotrusia Królika i warsztaty kulinarne już w niedzielę w Magnolia Park

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy