Dziecko LIFESTYLE

Ruch i sport – dzieci mają je w swojej naturze

Ruch i sport – dzieci mają je w swojej naturze
Dzieci mają dużą potrzebę ruchu. . Sport i aktywność fizyczna jest także źródłem radości i relaksu, ale też uczy m. in. samodyscypliny, współpracy z grupą oraz dążenia do wyznaczonego

Data publikacji: 2017-10-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ruch i sport – dzieci mają je w swojej naturze
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Dzieci mają dużą potrzebę ruchu. . Sport i aktywność fizyczna jest także źródłem radości i relaksu, ale też uczy m. in. samodyscypliny, współpracy z grupą oraz dążenia do wyznaczonego celu.

Ruch i sport – dzieci mają je w swojej naturze Dziecko, LIFESTYLE - Dzieci mają dużą potrzebę ruchu. . Sport i aktywność fizyczna jest także źródłem radości i relaksu, ale też uczy m. in. samodyscypliny, współpracy z grupą oraz dążenia do wyznaczonego celu.

Dzieci mają dużą potrzebę ruchu. To niezbędny element ich prawidłowego rozwoju – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego warto najmłodszych zachęcać zarówno do aktywnej zabawy, jak też zajęć rekreacyjnych czy próbowania sił w różnych dyscyplinach sportowych. Dzięki temu mogą lepiej poznać siebie, sprawdzić, co sprawia im największą przyjemność, które cechy są ich najmocniejszą stroną. Sport i aktywność fizyczna jest także źródłem radości i relaksu, ale też uczy m. in. samodyscypliny, współpracy z grupą oraz dążenia do wyznaczonego celu.

 

Kiedy spojrzymy na Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej bez trudu zauważymy, że najważniejsze miejsce zajmuje w niej ruch. To właśnie on jest podstawą zdrowego trybu życia i warunkiem utrzymania zdrowia, a dla dzieci także ich prawidłowego rozwoju. Korzystne są najróżniejsze jego formy: zabawa, rekreacja, sport. Matki zapytane przez markę Lubella o to, jakie aktywności preferują ich pociechy, na pierwszym miejscu wymieniają jazdę na rowerze, którą lubi aż 67% najmłodszych. Na drugiej pozycji znalazła się gra w piłkę nożną – 36%. Podobna ilość dzieci (35%) lubi pływać i jeździć na rolkach czy deskorolce (34%). Wraz z wiekiem maleje wśród dzieci z kolei zapał do tańca i biegania. Podczas, gdy aż 39% młodszych dzieci (6 – 9 lat) bardzo lubi obie te formy ruchu, to wśród starszych (10 – 12 lat) już tylko odpowiednio 24% i 19%.*

 

Dzięki zajęciom sportowym najmłodsi uczą się m. in. odpowiedzialności, samodyscypliny, wytrwałości. Sporty grupowe uczą także współpracy i komunikacji z innymi, a z kolei np. sporty walki, które lubi 10% dzieci*, mogą pomóc wzmocnić pewność siebie. Próbując różnych form aktywności nasza pociecha może też lepiej poznać własną naturę – np. czy woli pracować na sukces indywidualnie, czy preferuje współpracę w grupie, a może jest urodzonym liderem? Dobrze zatem wykorzystać i odpowiednio ukierunkować naturalną, dziecięcą potrzebę ruchu, zachęcając do sprawdzenia się w różnych dyscyplinach sportowych. Zwłaszcza, że inną – typowo dziecięcą – cechą jest chęć uczenia się i próbowania nowych rzeczy. Obserwując, słuchając, wspierając i interesując się preferencjami swojego malucha na pewno pomożemy mu wybrać taką formę aktywności, która nie tylko wzmocni to, co leży w jego naturze, ale też pomoże odkryć i rozwinąć inne, przydatne cechy.

A to już wiesz?  Air Force One wyląduje w Gliwicach

 

Naturalne wsparcie dziecięcej aktywności

Nie zapominajmy, że każda aktywność fizyczna zwiększa zapotrzebowanie na energię. To bardzo ważne, by dziecko miało wystarczająco dużo siły, zarówno na szkolnych zajęciach w-f, jak też w czasie gry w piłkę z kolegami czy lekcji tańca po szkole. Dlatego jedną z form wsparcia naszego malucha w realizacji jego sportowych celów jest zadbanie o pełnowartościowe i regularne posiłki. Znaczenie ma zarówno bogate w składniki odżywcze śniadanie, jak też przekąski, które uzupełnią poziom dziecięcej energii w ciągu dnia. Istotną rolę w jej uzupełnianiu mają produkty zbożowe, które – zgodnie ze wspomnianą Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej – są jedną z najważniejszych kategorii spożywczych, zaraz po warzywach i owocach. Na pierwszy posiłek doskonałym pomysłem będzie zatem miska płatków zbożowych, np. Lubella Mlekołaków Choco Kulki z mlekiem lub ulubionym jogurtem. Płatki, to także znakomita przekąska, po którą łatwo sięgnąć do plecaka czy torby podczas wycieczki, w przerwie meczu czy też po zajęciach sportowych. Zbożowe, chrupiące, okrągłe płatki o pysznym czekoladowym smaku powstały z naturalnych składników: pełnoziarnistej mąki i naturalnego kakao. Są wartościowym źródłem minerałów, a także energii i dającego uczucie sytości błonnika. Lubella Mlekołaki Choco Kulki to zatem doskonały sposób, by nasza pociecha mogła w pełni oddawać się swoim ulubionym aktywnościom.

 

Przepis na bułkę panierowaną w płatkach śniadaniowych z Mlekołakami Choco Kulki i domowym kisielem

POTRZEBUJESZ:

·         1/2 szklanki pokruszonych płatków śniadaniowych Lubella Mlekołaki Choco Kulki

1 długa bagietka lub chleb, może być z dnia poprzedniego
1 jajko
pół szklanki mleka

Domowy kisiel:

 1/2 szklanki owoców, np. mrożone jagody
 1/2 szklanki wody
2 łyżki miodu
1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

 

Bagietkę kroimy w plastry, nie grubsze niż 1 cm. Na patelni rozgrzewamy niewielką ilość oleju – wlewamy tylko tyle, aby zakryć dno. Kromki moczymy w mleku, następnie w jajku i rozkruszonych płatkach śniadaniowych Lubella Mlekołaki Choco Kulki. Smażymy je na rozgrzanej patelni.

A to już wiesz?  Najsłodszy Dzień Dziecka z Mieszanką Krakowską z Wawelu

Kisiel – jagody i wodę umieszczamy w garnku, gotujemy ok. 5 minut. Dodajemy miód według uznania. Pod koniec gotowania rozpuszczamy w 1/5 szklanki zimnej wody mąkę ziemniaczaną, wlewamy do gotującego się kisielu.

 

*Opinie matek dzieci 6-12 lat na temat śniadań. Badanie przeprowadzone w maju 2017 roku przez IQS Sp. z o. o., na zlecenie marki Lubella. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI na grupie osób pełnoletnich. Wielkość próby N = 180.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ruch i sport – dzieci mają je w swojej naturze Dziecko, LIFESTYLE - Dzieci mają dużą potrzebę ruchu. . Sport i aktywność fizyczna jest także źródłem radości i relaksu, ale też uczy m. in. samodyscypliny, współpracy z grupą oraz dążenia do wyznaczonego celu.
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy