Data publikacji: 2016-07-28, 06:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Karboksyterapia rewolucją w medycynie estetycznej. Opóźnia proces starzenia się skóry, a także redukuje cellulit i rozstępy
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda, karboksyterapia, redukcja cellulitu, zmniejszanie zmarszczek
Zabieg karboksyterapii znacznie poprawia kondycję skóry, redukuje cellulit i rozstępy, a także niweluje zmarszczki. Z powodzeniem stosowany jest do zmniejszania cieni i opuchnięć pod oczami i hamowania wypadania włosów. Najlepsze efekty daje seria 10–15 zabiegów w kilkudniowych odstępach. Karboksyterpia jest zabiegiem bezbolesnym i bezpiecznym, powinna być jednak wykonywana przez lekarzy.
Zabieg karboksyterapii znacznie poprawia kondycję skóry, redukuje cellulit i rozstępy, a także niweluje zmarszczki. Z powodzeniem stosowany jest do zmniejszania cieni i opuchnięć pod oczami i hamowania wypadania włosów. Najlepsze efekty daje seria 10–15 zabiegów w kilkudniowych odstępach. Karboksyterpia jest zabiegiem bezbolesnym i bezpiecznym, powinna być jednak wykonywana przez lekarzy.
Dwutlenek węgla stosowany jest w medycynie od blisko osiemdziesięciu lat, głównie w chirurgii, neurologii i dermatologii. Obecnie jego dobroczynne właściwości wykorzystywane są także w medycynie estetycznej. Coraz większą popularnością cieszy się karboksyterapia, czyli zabieg polegający na podaniu dwutlenku węgla pod skórę. Podany w ten sposób gaz stymuluje skórę do wytwarzania nowego kolagenu, rozbija tkankę tłuszczową i poprawia mikrokrążenie w skórze. Zabieg jest bezbolesny, odczuwalne jest jedynie lekkie pieczenie – w niektórych klinikach klientom podawany jest podtlenek azotu, zwany gazem rozweselającym, który redukuje jakikolwiek dyskomfort podczas karboksyterapii.
– Iniekcja jest dokonywana bardzo cienką igłą, jedną z najcieńszych, jakie stosuje się w medycynie. Gaz jest ocieplany do temperatury, która jest znośna dla pacjenta. Kiedyś był wykorzystywany zimny gaz i te zabiegi były bolesne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr n. med. Piotr Niedziałkowski, lekarz medycyny estetycznej.
Karboksyterapia stosowana jest do redukcji cellulitu i rozstępów, zmniejszania blizn, rozbijania nadmiaru tkanki tłuszczowej, zahamowania wypadania włosów oraz rozjaśnienia cieni i opuchnięć pod oczami. Dwutlenek węgla z powodzeniem wykorzystywany jest także do poprawienia jędrności skóry i zmniejszenia zmarszczek.
– Często stosujemy karboksyterapię po zabiegach liposukcji, gdyż również wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, na pewno nie w taki sposób jak liposukcja, bo liposukcja usuwa tkankę tłuszczową, natomiast tutaj podobnie jak lipoliza rozbijamy ściany komórek tłuszczowych i dzięki temu zmniejszamy tkankę tłuszczową – mówi dr n. med. Piotr Niedziałkowski.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, aby były one długotrwałe i w pełni zadowalające należy się jednak poddać serii 10–15 zabiegów. Jeśli celem jest poprawienie kondycji skóry i redukcja zmarszczek, to dobrym pomysłem będzie połączenie karboksyterapii z innymi zabiegami, np. kuracją osoczem bogatopłytkowym lub mikronakłuwaniem. Należy pamiętać o tym, aby zabieg wykonywać jedynie w sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej u osób o przeszkoleniu medycznym, najlepiej lekarzy. Wykonanie zabiegu powinno być poprzedzone dokładnym wywiadem na temat stanu zdrowia pacjenta.
– W Centrum Zdrowej Skóry karboksyterapia wykonywana jest tylko przez lekarzy po konsultacji z pacjentem i analizie badań. Mamy dostęp do bazy danych naszych pacjentów, do wyników badań z kilku lat i dzięki temu możemy zawsze ocenić stan zdrowia i wiemy, komu wykonujemy zabieg – mówi dr n. med. Piotr Niedziałkowski.
Przeciwwskazaniami do wykonania karboksyterapii są stany zapalne skóry i infekcje w okolicach, w których zabieg ma być wykonywany, ciąża, choroby nowotworowe, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i płuc, nadmierna krzepliwość krwi. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, nie należy jednak opalać miejsc iniekcji dwutlenku węgla.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
kierownik Centrum Zdrowej Skóry