Komunikat prasowy Warszawa, 17 maja 2021 r.
Satis Group zamierza wprowadzić do Polski innowacyjną
metodę leczenia niepłodności
Satis Group S.A., notowana na GPW grupa technologiczna, prowadzi zaawansowane negocjacje z amerykańską firmą medyczną INVO BioScience Inc., notowaną na NASDAQ. Obie spółki są coraz bliżej ustalenia warunków współpracy, w ramach której Satis Group będzie mogła otwierać placówki leczące niepłodność innowacyjną metodą autorstwa INVO BioScience Inc. Na popularność tej metody w Polsce może wpłynąć również fakt, że jest zgodna z katolicką nauką społeczną – uważają władze spółki. Z danych wskazywanych przez EPAF (European Policy Audit on Fertility) z problemem niepłodności tylko w Polsce może zmagać się 1,5 mln par.
Proces negocjacji przebiega sprawnie m.in. dzięki podpisanej 14 maja br. umowie o zachowaniu poufności.
– Negocjacje z INVO Bioscience przebiegają bardzo sprawnie. Zaczynamy omawiać szczegółowe warunki współpracy, dlatego zdecydowaliśmy się podpisać umowę NDA. Naszą intencją jest otrzymanie wyłączności na wprowadzenie i wykorzystywanie technologii INVOcell® na terenie Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Właśnie w tym kierunku zmierzają prowadzone przez nas rozmowy – komentuje Andrzej Wrona, Prezes Zarządu Satis Group S.A.
Misją INVO Bioscience® jest zwiększenie dostępu do leczenia niepłodności oraz opieki nad pacjentami na całym świecie. Spółka jest autorem technologii INVOcell®, pierwszego systemu do inkubacji wewnątrzpochwowej (IVC) dopuszczonego przez FDA w Stanach Zjednoczonych. Jest to nowatorskie urządzenie i procedura zapewniająca bardziej naturalne, bezpieczne, skuteczne i tańsze leczenie niepłodności.
– Technologia INVOcell stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod leczenia niepłodności, takich jak inseminacja domaciczna (IUI) i zapłodnienie in vitro (IVF). Jej przewagą nad wymienionymi metodami jest m.in. fakt, że jest ona akceptowana przez kościół katolicki oraz zgodna z Katolicką Nauką Społeczną. Zarówno w Polsce, jak i innych krajach regionu CEE religia ma duże znaczenie, dlatego widzimy bardzo duże szanse na osiągnięcie sukcesu przez tą metodę właśnie na wskazanych rynkach – dodaje Andrzej Wrona.
Przed rozpoczęciem negocjacji Satis Group dokonała transakcji nabycia pakietu akcji INVO Bioscience® stanowiącego prawie 2,4 procent udziału w jej kapitale zakładowym. Transakcja została sfinansowana w ramach umowy z Polish American Investment Fund LLC, która została zawarta 29 kwietnia br.
Wprowadzenie do Polski oraz krajów regionu CEE innowacyjnej technologii INVOcell to jeden z dwóch filarów rozwoju spółki na rynku MedTech. 6 maja Spółka podpisała umowę inwestycyjną z firmą Mineviskin, której założycielem jest znana modelka Yulianna Yussef. W ramach umowy Spółka nabędzie 25 procent udziałów w medyczno-kosmetycznym biznesie za łączną kwotę 1,25 mln zł, które obejmie do 30 września br. Myneviskin realizuje projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest prowadzenie działań R&D nad opracowaniem funkcjonalnej aplikacji połączonej ze skanerem wraz ze zbiorem materiałów edukacyjnych i instruktażowych, która pozwoli na kontakt pacjenta z lekarzem, a także umożliwi wstępną diagnostykę różnych form i odmian złośliwych nowotworów, a także zmian skórnych na podstawie charakterystycznych cech znamion (w tym pigmentacji, kształtu, struktury itp.).