Dziecko LIFESTYLE

Czy telefon komórkowy naprawdę zapewnia dziecku bezpieczeństwo?

Czy telefon komórkowy naprawdę zapewnia dziecku bezpieczeństwo?
Aż 83%* polskich 10-latków posiada telefon komórkowy. Wysuwa to nasz kraj na prowadzenie pod kątem liczby dzieci korzystających z telefonów komórkowych na co dzień. Powodem takiego stanu rzeczy jest troska rodziców o swoje dzieci. Czy to jednak

Data publikacji: 2015-10-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Czy telefon komórkowy naprawdę zapewnia dziecku bezpieczeństwo?
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Aż 83%* polskich 10-latków posiada telefon komórkowy. Wysuwa to nasz kraj na prowadzenie pod kątem liczby dzieci korzystających z telefonów komórkowych na co dzień. Powodem takiego stanu rzeczy jest troska rodziców o swoje dzieci. Czy to jednak wystarcza?

Czy telefon komórkowy naprawdę zapewnia dziecku bezpieczeństwo? Dziecko, LIFESTYLE - Aż 83%* polskich 10-latków posiada telefon komórkowy. Wysuwa to nasz kraj na prowadzenie pod kątem liczby dzieci korzystających z telefonów komórkowych na co dzień. Powodem takiego stanu rzeczy jest troska rodziców o swoje dzieci. Czy to jednak wystarcza?

Czy telefon komórkowy naprawdę zapewnia dziecku bezpieczeństwo?

Aż 83%* polskich 10-latków posiada telefon komórkowy. Wysuwa to nasz kraj na prowadzenie pod kątem liczby dzieci korzystających z telefonów komórkowych na co dzień. Wyprzedzamy m.in. Niemcy, Wielką Brytanię czy USA. Powodem takiego stanu rzeczy jest troska rodziców o swoje dzieci. Czy to jednak wystarcza?

Komórka = bezpieczeństwo?

Wśród najczęstszych powodów, dla których rodzice decydują się na zakup telefonu dla swojego dziecka, jest chęć zapewnienia mu bezpieczeństwa w tych momentach, w których przebywa ono poza domem: w drodze do i ze szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, podczas spotkań z przyjaciółmi. Rodzice liczą na to, że w momencie zagrożenia – dziecko wykona do nich telefon. Niestety może się zdarzyć, że w przypadku stresującej i niespodziewanej sytuacji, dziecko w swoich działaniach nie będzie kierować się logiką, ale impulsem do ucieczki i zwyczajnie nie pomyśli o wybieraniu numeru. W takich momentach przyda się aplikacja, która pozwoli dziecku w prosty sposób nadać sygnał o pomoc, a rodzicowi – sprawdzić aktualne położenie pociechy. Przykładem takiego rozwiązania jest bezpłatna aplikacja Kid Tracker, która z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością wśród rodziców.

Porwanie jest proste

Czy aplikacja zainstalowana w telefonie malucha dziecka jest mu naprawdę potrzebna? Lepiej, żeby żaden rodzic nigdy nie musiał się o tym przekonać. Joey Saladas, znany youtuber, przeprowadził eksperyment, w którym udowodnił, że uprowadzenie dziecka to przysłowiowa bułka z masłem. Wraz z małym pieskiem podchodził do maluchów na placu zabaw, namawiał je do głaskania czworonoga, a następnie zapraszał do pobliskiego samochodu, w celu zobaczenia większej ilości słodkich pupili. W efekcie żadne dziecko nie odmówiło, mimo że matki były przekonane, iż maluch z pewnością nigdzie nie pójdzie z obcym mężczyzną.

A to już wiesz?  Przyjęcie urodzinowe dla dzieci? Musi być fun!

Sytuacja, w której dziecko zostaje uprowadzone, jest więc bardzo realna – nieważne, czy to centrum handlowe, plac zabaw czy droga do domu. Wówczas niezastąpiona może okazać się aplikacja zainstalowana na telefonie dziecka. Ważne jest, aby rodzice zwrócili uwagę na funkcje aplikacji dostępnych na rynku: czy dziecko może wysłać alert do rodzica w momencie zagrożenia? Czy rodzic zaniepokojony brakiem kontaktu, może sprawdzić aktualną lokalizację swojej pociechy? Czy dziecko ma możliwość skorzystania z pomocy w przypadku gdy się zgubi? Czy rodzic ma dostęp do historii lub monitoringu lokalizacji mimo wyłączenia aplikacji przez dziecko? Czy jest możliwość ustawienia stref z powiadomieniem o ich opuszczeniu?

Komórka naprawdę bezpieczna

Na polskim rynku pojawiła się bezpłatna aplikacja – Kid Tracker, która nie tylko monitoruje lokalizację dziecka w czasie rzeczywistym, ale w pełnej wersji umożliwia swobodne korzystanie z dodatkowych opcji, takich jak dostęp do historii czy podłączenie dowolnej ilości urządzeń. Aplikacja z jednej strony zapewnia spokój wewnętrzny rodzicom, którzy wiedzą, gdzie jest obecnie ich dziecko, jak również pomaga dzieciom w przypadkach krytycznych. Dzięki alertowi „POMOCY!” telefon dziecka automatycznie wysyła wiadomość push do rodzica z informacją, iż dziecko jest w stanie zagrożenia. Dziecko może też od razu zadzwonić do rodzica lub wybrać nawigację do domu, najbliższego posterunku policji albo szpitala.

Aplikacja Kid Tracker łączy w sobie funkcję lokalizatora jak i łącznika pomiędzy telefonami rodziców i dziecka. Mogą ją również zainstalować dziadkowie lub opiekunowie, dzięki czemu dziecko może cieszyć się samodzielnością, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo. Co istotne – nawet w przypadku wyłączenia aplikacji przez dziecko – aplikacja działa w tle, dzięki czemu rodzice mogą bez przeszkód korzystać z jej funkcjonalności. Dzięki swojej wszechstronności, aplikacja Kid Tracker skutecznie wspiera rodziców i dzieci w trudnych czasach. Z jednej strony umożliwia uczenie się bezpiecznej samodzielności przez dzieci, a z drugiej strony, wspiera rodziców w informowaniu o aktualnej pozycji dziecka. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie:  http://kidtracker.pl

A to już wiesz?  Robert Lewandowski z mikołajkową niespodzianką dla SOS Wiosek Dziecięcych

Więcej o aplikacji:

Kid Tracker została stworzona przez rodziców – dla rodziców. Jej pobranie i zainstalowanie jest bezpłatne. Jeżeli rodzic uzna, że chce wykorzystać inne funkcjonalności aplikacji, może wybrać płatny pakiet. Więcej informacji na stronie: http://kidtracker.pl

*  badanie survey sodahead

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Czy telefon komórkowy naprawdę zapewnia dziecku bezpieczeństwo? Dziecko, LIFESTYLE - Aż 83%* polskich 10-latków posiada telefon komórkowy. Wysuwa to nasz kraj na prowadzenie pod kątem liczby dzieci korzystających z telefonów komórkowych na co dzień. Powodem takiego stanu rzeczy jest troska rodziców o swoje dzieci. Czy to jednak wystarcza?
Hashtagi: #Dziecko #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy