Informacja prasowa
Warszawa, 17 listopada 2016
5 sposobów na łatwiejszy poranek
Początek dnia często determinuje nasz nastrój na dalszą jego część. Poranek powinien być dobrze zaplanowany, jeśli nie będziesz biegać w panice po domu w poszukiwaniu części garderoby, nie spędzisz na przygotowywaniu śniadania czasu, który powinien być poświęcony na poranną kawę lub toaletę, to w dobrym humorze dotrzesz punktualnie do pracy. Co zrobić, by poranek stał się łatwiejszy, a na twarzy już o świcie zagościł uśmiech? Jest na to kilka prostych sposobów.
1. Postaw na ciepłe i szybkie śniadanie
Rano należy pobudzić układ trawienny do prawidłowego funkcjonowania, najlepiej ciepłym śniadaniem, którego nie można pominąć. Zaleca się, by pierwszy posiłek zjeść w ciągu godziny od wstania, czyli jeszcze przed wyjściem do pracy. Warto postawić na coś pożywnego i pełnowartościowego, co zapewni energię na dalszą część dnia. Zdrowym, szybkim i smacznym rozwiązaniem jest owsianka BA!, która jest połączeniem trzech zbóż (żyta, pszenicy i orkiszu) ze smakiem: owoców leśnych, jabłka z cynamonem lub maliny z żurawiną. Do ulubionej wersji owsianki można dodawać, wedle uznania, różne dodatki, takie jak bakalie czy miód. Porcja orzechów od rana, dzięki wysokiej zawartości witaminy B6, przyczyni się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia, które może pojawić się w ciągu dnia.
2. Zaplanuj posiłki wcześniej
Skoro w parę minut można przygotować pożywne śniadanie, nie warto też tracić rano czasu na rozmyślanie i przygotowywanie posiłków na dalszą część dnia. Pakowanie drugiego śniadania, obiadu i szukanie odpowiedniej przekąski, jest bardzo czasochłonne, a brak pożądanego produktu w lodówce, może wprawić w irytację. Dlatego lepszym wyjściem z sytuacji jest poświęcenie kliku minut wieczorem na przemyślenie posiłków na dzień następny i zapakowanie ich w lunchowe pudełka. Dobrym rozwiązaniem na przekąskę, którą można mieć zawsze pod ręką są batony zbożowe BA! od Bakalland, które zaspokoją głód nawet w czasie pracy przy komputerze czy między spotkaniami i dodadzą pozytywnej energii na dalsze działania.
3. Naszykuj garderobę
Wieczorem można pomyśleć nie tylko o przygotowaniu posiłków na kolejny dzień. Pomocne będzie także dokładne przemyślenie tego w co się ubierzemy. To spowoduje oszczędność nie tylko cennego czasu, ale i nerwów. Przecież nie ma nic gorszego niż zorientowanie się 15 minut przed wyjściem z domu, że ulubiony sweter jest w praniu, a prasowanie bluzki zajmie co najmniej kolejny kwadrans. Dlatego swój ubiór warto zaplanować dzień wcześniej, najlepiej po obejrzeniu prognozy pogody. Wtedy unikniemy wielu porannych nieprzyjemnych niespodzianek.
4. Wypracuj poranne rytuały
Ważne jest trzymanie się swojego rytmu dnia. Każde odstępstwo od normy, czyli bardzo późne położenie się spać, może spowodować poranne problemy ze wstawaniem i skutkować brakiem energii w dalszej części aktywnego dnia. Dlatego w miarę możliwości warto codziennie kłaść się i wstawać o tej samej porze, to sposób na to, by dzwoniący rano budzik nie był wrogiem. Bardzo dobrym nawykiem na udany początek dnia jest picie, jeszcze przed pierwszym posiłkiem, szklanki wody na przykład z dodatkiem soku z cytryny. Jeśli po przebudzeniu znajdziecie kilka minut na rozciąganie, przeciąganie oraz kilka głębokich wdechów i wydechów, to mózg z pewnością to doceni. Dotlenicie organizm i rozluźnicie się, dzięki czemu w ciągu dnia będziecie mogli działać na wyższych obrotach.
5. Wygraj z czasem
Jeśli jednak nie należycie do rannych ptaszków i niezależnie od tego o której wstaniecie, działacie w pośpiechu i zawsze brakuje Wam czasu, to trudne poranki ułatwi Wam na przykład musli BA!, czyli optymistyczne, chrupiące śniadanie. Musli można jeść na różne sposoby: z jogurtem, z mlekiem ciepłym lub zimnym, z dodatkiem owoców lub samo, prosto z torebki. Takie śniadanie to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy liczą rano każdą minutę.